Reklama

W Kołobrzegu w Iveco Daily złamała się rama… na torowisku

W Kołobrzegu w Iveco Daily złamała się rama… na torowisku

W Kołobrzegu w Iveco Daily złamała się rama na torowisku. Uszkodzony bus utrudniał ruch, więc na miejscu pojawiła się policja.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło we wtorek 26 lutego na ulicy Jedności Narodowej w Kołobrzegu.

Przejeżdżające tamtędy Iveco Daily po przejechaniu przez przejazd kolejowy uległo widowiskowo wyglądającemu uszkodzeniu.

Reklama

W dostawczym pojeździe pękła rama i auto zatrzymało się dosłownie kilka metrów za torowiskiem, przy czym kabina Iveco zanurkowała w przód uderzając o asfalt a tylna część ze skrzynią odgięła się w przeciwną stronę.

Zobacz też: Przeładowany Mercedes Sprinter złamał się w Bielsku-Białej

Uszkodzony bus utrudniał ruch innych przejeżdżających przez rogatki samochodów, więc na pojawił się patrol policji. I co?

– Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych zaniedbań ze strony i nie został on ukarany ani mandatem karnym, ani punktami karnymi – informuje aspirant Tomasz Kwaśnik, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu.

Tylko, że takie złamanie ramy w dostawczym aucie to często wynik regularnego przeładowywania, ale też i korozji elementów nośnych pojazdu.

Pytanie tylko, co by się stało, gdyby na niestrzeżonym przejeździe kolejowym gdzieś za miastem doszło do takiej sytuacji? Co mogłoby się stać z kierowcą i pasażerami pociągu, który wjechałby w taki ważący kilka, a czasem nawet kilkanaście ton samochód?

Źródło zdjęć: miastokolobrzeg.pl

Podziel się: