Reklama

W Lublinie kierowca busa cofając potrącił pieszą. Kobieta zmarła

W Lublinie kierowca busa cofając potrącił pieszą. Kobieta zmarła

W centrum Lublina kierowca busa podczas cofania potrącił pieszą idącą deptakiem. Niestety, poszkodowana kobieta zmarła w szpitalu.

Do tragicznego wypadku doszło w środę 26 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu będącym jedną z głównych ulic Lublina, która jest częściowo zamknięta dla ruchu kołowego.

Według policyjnych ustaleń około 8:00 rano 47-letnia mieszkanka Lublina szła deptakiem w kierunku Bramy Krakowskiej.

Reklama

W pewnym momencie prowadzący Iveco Daily podczas cofania nie zauważył pieszej, w wyniku czego doszło do potrącenia. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do jednego z tamtejszych szpitali.

Niestety, pomimo udzielonej pomocy medycznej, lekarzom nie udało się uratować życia 47-latki. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili, że 25-letni kierowca dostawczego pojazdu był trzeźwy.

Na miejscu wypadku policjanci wraz z prokuratorem oraz biegły sądowym zbierali dowody, aby w toku śledztwa wyjaśnić dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Warto jednak podkreślić na koniec, że w godzinach od 22:00 w nocy do 9:00 rano obowiązuje na tym odcinku, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia, wyłącznie z zakazu wjazdu dla zaopatrzenia na czas rozładunku/załadunku.

EDIT: Policja po obejrzeniu nagrań z monitoringu stwierdziła, że zarówno bus, jak i potrącona kobieta poruszali się w tym samym kierunku.

Lokalne media podają, że w lubelskim magistracie odbyć ma się spotkanie dotyczące ewentualnej zmiany organizacji ruchu na Krakowskim Przedmieściu.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: