Reklama

We Francji też potrafią. Piramida z osobówek na skrzyniowym Daily

We Francji też potrafią. Piramida z osobówek na skrzyniowym Daily

Jak widać na załączonych zdjęciach, we Francji też potrafią w „optymalizację transportu”. Zrobili piramidę z osobówek na skrzyniowym Dajlaku.

System składowania piętrowego znany jest powszechnie w branży logistyki magazynowej, ale zdarza się, że i niektórzy kierowcy busów wpadną na taki pomysł 😉

Choć ostatecznie tym razem zamiast zaoszczędzić na transporcie chyba się nie udało, to trzeba odnotować w annałach o sytuacji, która miała miejsce w poniedziałek 8 kwietnia we francuskim interiorze.

Reklama

W ramach działań ukierunkowanych w na zwalczaniu nieprawidłowości związanych ze środowiskiem zmotoryzowany pluton żandarmów otrzymał od jednego z kierowców informację o Iveco Daily przewożącym 3 wraki samochodów, załadowane jeden na drugim.

Odpowiadający opisowi pojazd został zatrzymany na drodze krajowej RN44 na wysokości Beaumont-sur-Vesle w departamencie Marna.

W trakcie kontroli żandarmi stwierdzili, że handlarz złomem nie miał też uprawnień do transportu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

W trakcie kontroli francuskie służby stwierdziły łącznie 5 wykroczeń przeciwko kodeksowi drogowemu i przepisom środowiskowym.

Skrzyniowy Dajlak, którym kierowca przewoził na złom Fiata Tipo oraz dwa Renault Clio, był nie tylko przeciążony, ale dopatrzono też się stworzenia zagrożenia z powodu nieodpowiedniego zamocowania przewożonych pojazdów.

Ostatecznie żandarmi zakazali dalszej jazdy kierowcy i nakazali rozładunek wycofanych z eksploatacji osobówek. Do tego okazało się, że mężczyzna nie posiadał niezbędnych zezwoleń związanych z usuwaniem i transportem wycofanych z eksploatacji samochodów a lokalne media wspominają o łącznej karze wynoszącej kilkaset euro.

Źródło zdjęć: Gendarmerie de la Marne

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =