Reklama

What Van? Awards 2016 – najlepsze auta dostawcze w UK

What Van? Awards 2016 – najlepsze auta dostawcze w UK

Ford Transit Courier, Fiat Doblo Cargo, Renault Trafic/Vaxhall Vivaro oraz Iveco Daily – według angielskiego magazynu „What Van?” to najlepsze w swoich kategoriach Vany Roku 2016 w Wielkiej Brytanii.

Już od 2003 roku branżowi jurorzy konkursu What Van? Awards przyznają tytuły w kilku kategoriach dotyczących samochodów dostawczych. Jakie pojazdy użytkowe wygrały w tegorocznej edycji konkursu What Van? Awards 2016?

Reklama

Ford Transit Courier Małym Vanem Roku 2016

Ford Transit Courier Małym Vanem Roku 2016 według jurorów "What Van? Award".
Ford Transit Courier Małym Vanem Roku 2016 według jurorów „What Van? Award”.

W tym roku sędziowie zdecydowali się przyznać tytuł Małego Vana Roku Fordowi Transit Courier chwaląc m.in. jego zwrotność i zwinność w zatłoczonych aglomeracjach oraz bardzo dobre prowadzenie.

Do tego jury doceniło szeroką gamę silnikową Transita Couriera. W przypadku Forda klienci mogą zamówić to auto m.in. z mocnym, 100-konnym silnikiem benzynowym EcoBoost.

Zobacz też: Używany Ford Transit IV 2.5 D 75 KM – kolega „Rudej” (zdjęcia)

Fiat Doblo Cargo z tytułem Lekkiego Vana Roku 2016

Fiat Doblo Cargo - Lekki Van Roku 2016 w Wielkiej Brytanii.
Fiat Doblo Cargo – Lekki Van Roku 2016 w Wielkiej Brytanii.

W kategorii Lekkiego Vana Roku 2016 najwyżej oceniony został Fiat Doblo Cargo.

Produkowany w tureckich zakładach w Bursie dostawczak zyskał uznanie za wysoką jakość wykonania oraz wiele praktycznych rozwiązań.

Doceniono też dobre właściwości jezdne tego auta, w tym niezależne dwuwahaczowe zawieszenie Bi-link stosowane przy tylnej osi.

Renault Trafic/Vaxhall Vivaro – Średni Van Roku 2016

Renault Trafic i jego bliźniak Vauxhall Vivaro uzyskały tytuł Średniego Vana Roku 2016.
Renault Trafic i jego bliźniak Vauxhall Vivaro uzyskały tytuł Średniego Vana Roku 2016.

Wśród pojazdów użytkowych średniej klasy zwyciężył Renault Trafic i jego brat bliźniak, czyli Vaxhall Vivaro (oferowany w kontynentalnej Europie jako Opel Vivaro).

Jury konkursu What Van? Awards 2016 doceniło jego dobre drogowe maniery, bogate wyposażenie standardowe, ale też i zaawansowane silniki Diesla o pojemności 1.6, które dostępne są w kilku wariantach mocy, z jedną (90 i 115 KM) lub dwoma (120 oraz 140 KM) turbosprężarkami.

Iveco Daily z tytułem Dużego Vana Roku 2016

Iveco Daily Dużym Vanem Roku 2016 według jurorów What Van? Awards.
Iveco Daily Dużym Vanem Roku 2016 według jurorów What Van? Awards.

W kategorii Dużego Vana Roku 2016 zwycięzcą zostało drugi raz pod rząd Iveco Daily. Warto dodać, że poprzednia generacja była najlepsza również i w 2013 roku.

Obecnie produkowany model został doceniony przez członków konkursowego jury m.in. za 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów produkowaną przez firmę ZF.

Podziel się: