Wypadek polskiego minibusa w Niemczech. Ranne zostały 4 osoby

Wypadek polskiego minibusa w Niemczech. Ranne zostały 4 osoby

Do wypadku doszło w czwartek 9 marca na autostradzie A38. W wyniku dachowania minibusa przewożącego odpłatnie pasażerów ranne zostały 4 osoby.

W wyniku dachowania rannych zostało 3 pasażerów i 51-letni kierowca.

Jak informuje niemiecka policja, do zdarzenia z udziałem Volkswagena Craftera doszło około godziny 1:45 w nocy na autostradzie A38 w kierunku Lipska.

Według ustaleń tamtejszych służb tuż przed węzłem Leinefelde-Worbis podczas wyprzedzania ciężarówki 51-letni Polak prowadzący minibusa stracił panowanie nad pojazdem. Niemiecka policja potwierdza, że do wypadku doszło w wyniku nieodpowiedniej prędkości na mokrej od deszczu i częściowo pokrytej błotem pośniegowym drodze.

Reklama

Po kilkukrotnym koziołkowaniu Crafter zatrzymał się w poprzek autostrady na lewym boku.

Należący do przewoźnika z powiatu opolskiego zajmującego się odpłatnym przewozem osób minibus wpadł w poślizg i kilkukrotnie dachował zahaczając o przydrożny nasyp.

W Crafterze znajdowało się 9 osób, z czego 51-letni kierowca oraz 3 pasażerów zostało rannych, z czego jedna z poszkodowanych osób jest w stanie ciężkim.

Wszyscy ranni w wypadku polskiego minibusa na autostradzie zostali przewiezieni do pobliskich szpitali.

Na czas trwania akcji ratunkowej pas A38 w kierunku Lipska został całkowicie zamknięty powodując utworzenie się olbrzymiego zatoru drogowego o długości około 5 kilometrów.

Źródło zdjęć: Thüringer Polizei Autobahnpolizeiinspektion

Podziel się: