Wysoki mandat i zatrzymane prawo jazdy kierowcy Transita

Wysoki mandat i zatrzymane prawo jazdy kierowcy Transita

Szykuje się dłuższy urlop… Policjanci z Krapkowic zatrzymali prawo jazdy kierowcy dostawczego Forda Transita za zbyt dużą prędkość.

Czasami pisząc artykuł mam na celu nie tylko pokazanie konkretnego wykroczenia, ale też wskazanie do czego takie wykroczenie może (choć nie musi) prowadzić.

Otóż w piątek 2 lutego funkcjonariusze „drogówki” z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach nagrali wideorejestratorem, jak prowadzący busa znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Ligota Dolna (woj. opolskie).

Reklama

Na ograniczeniu do 50 km/h 54-letni kierowca dostawczego Ford Transita jechał według policyjnego pomiaru z prędkością 129 km/h, czyli przekroczył dozwolony limit o aż 79 km/h.

Po zatrzymaniu kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy a do tego nałożono na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Warto jednak pamiętać, zwłaszcza, jeżeli ktoś zawodowo jeździ w pracy samochodem, że jeżeli pomimo zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy znowu zostanie zatrzymany za „kółkiem”, otrzyma znowu mandat karny i nastąpi przedłużenie utraty uprawnień na kolejne 3 miesiące, czyli łącznie aż 6 meisięcy.

W przypadku, kiedy taki kierowca zostałby zatrzymany jednak po raz trzeci będzie się to m.in. wiązać już z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami a taka osoba musi ponownie rozpocząć kurs na prawo jazdy.

Źródło zdjęcia i filmu: Policja

Podziel się: