Reklama
stats

Zawracał Masterem w niedozwolonym miejscu. Nie żyje 25-latek

Zawracał Masterem w niedozwolonym miejscu. Nie żyje 25-latek

W Bieruniu doszło do tragicznego wypadku. W zawracające w niedozwolonym miejscu Renault Master uderzył 25-letni motocyklista.

W sobotę 8 czerwca na ulicy Turyńskiej w Bieruniu w ciągu DK 44 miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem autolawety na podwoziu Renault Master oraz motocykla Honda Hornet.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, chwilę przed godziną 9:00 rano kierowca autolawety wyjeżdżając z ul. Wylotowej postanowił zawrócić w miejscu niedozwolonym.

Reklama

W trakcie tego manewru w prawy przód pojazdu uderzył 25-letni motocyklista jadący drogą krajową nr 44. Niestety, pomimo natychmiastowej reakcji świadków oraz wezwania na miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, życia młodego mężczyzny nie udało się uratować.

Po wypadku zarówno autolaweta oraz motocykl zostały przewiezione na policyjny parking strzeżony.

Funkcjonariusze pracujący na miejscy potwierdzili, że 66-letni kierowca Renault był trzeźwy, jednak pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na czas działań ratunkowo-porządkowych oraz z uwagi na działania policjantów mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego, do 14.00 droga krajowa nr 44 była całkowicie zablokowana a kierowcy korzystać musieli z wyznaczonych objazdów.

Teraz wszelakie okoliczności tego dramatycznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Tychach.

Źródło zdjęć: OSP Bieruń Stary

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 5 =