Reklama
stats

Tłusty VW Crafter na pojedynczym kole. No nie. Tyle to nie

Tłusty VW Crafter na pojedynczym kole. No nie. Tyle to nie

Dziś tłusty czwartek, więc znalazłem dla Was tłustego VW Crafter choć na pojedynczym kole. Bo tyle nie mogą ważyć nawet wersje na bliźniakach.

Co prawda Anglicy nie obchodzą dzisiaj tłustego czwartku, to pozwoliłem sobie na podzielenie się historią kontroli białego VW Craftera, którego zatrzymali funkcjonariusze policji z hrabstwa Bedfordshire.

Otóż z ich dzisiejszego komunikatu wynika, że widoczny na załączonym powyżej zdjęciu furgon z 3,5-tonową dopuszczalną masą własną ważył aż 6,1 tony!

Reklama

Tłusty wynik, że tak powiem 😉 I przypomnę przy okazji, że produkowana od końca 2016 roku w zakładach Volkswagen Września II generacja Craftera nie występuje z DMC większym niż 5,5 tony.

Zresztą mamy tutaj do czynienia z „blaszką” na pojedynczym kole a nie z bliźniakami, które występują tylko w wariancie 5-tonowym i 5,5-tonowym. W każdym razie w tym wypadku obciążenie tylnej osi a zwłaszcza nacisków przewidzianych przez producenta opon było na pewno znacznie przekroczone. Ale Brytyjczycy też nie przejmują się jakimś tam DMC, nie jest to domena tylko Polaków czy jakiejś innej nacji.

W każdym razie w przypadku tej kontroli policjanci zabronili dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru towaru a do tego do odpowiedzialności pociągnięty zostanie nie tylko kierowca Craftera, ale i firma realizująca ten transport.

Źródło zdjęcia: Bedfordshire Police

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =