Reklama

10 ton ważył sam ładunek – ukraińskie VW LT nie dojechały na wagę

10 ton ważył sam ładunek – ukraińskie VW LT nie dojechały na wagę

W środę 23 maja w okolicach Jarosławia inspektorzy ITD natrafili na kolorową kawalkadę sześciu ukraińskich Volkswagenów LT.

Już z daleka pojazdy wyglądały na mocno przeciążone. Już w pierwszym „LT-ku” znajdowały się dwa takie kręgi, z czego waga jednego przekraczała 5 ton!

W innych busach miała miejsce podobna sytuacja – każdy z nich przewoził po dwa takie kręgi, których masa każdego oscylowała w granicach 5 ton.

Reklama

Warto też dodać, że wszystkie furgony były przystosowane do przewozu ciężkich ładunków – wzmacniane były resory piórowe.

Inspektorzy ITD nie zdołali zaprowadzić ukraińskich zarejestrowanych na 3,5 tony „blaszek” na punkt wagowy, bo… nie mogły one pokonywać z takim ciężarem większych wzniesień!

Zobacz też: 11 750 kg na 3 500 kg DMC- oto nowy rekord przeładowania busa

Kara za przeładowanie wydana została na podstawie zawieszek przytwierdzonych do blaszanych kręgów. Do tego „Krokodyle” zatrzymały dowody rejestracyjne kontrolowanych Volkswagenów za zły stan techniczny.

Ostatecznie każdy z sześciu kierowców zatrzymanych pod Jarosławiem otrzymał po 700 zł mandatu, a do tego pojazdy musiały zostać rozładowane.

Jeżeli przyjmiemy, że każdy z zatrzymanych furgonów (podwyższany dach, bliźniacze ogumienie tylnej osi, wzmacniane „pióra”) ważył około 2 ton, to po dodaniu 10 ton ładunku wychodzi 12 ton. A więc można przyjąć, że kolorowa kawalkada sześciu „LT-ków” z Ukrainy ustanowiła nowy rekord Polski w przeładowaniu 3,5-tonowego busa 🙂

Źródło zdjęć: WITD Rzeszów

Podziel się: