Reklama

VW LT ważył 14 ton – rekord Polski przeciążenia dostawczaka

VW LT ważył 14 ton – rekord Polski przeciążenia dostawczaka

W Medyce pogranicznicy zatrzymali 9 mocno przeładowanych furgonów. Najcięższy ukraiński VW LT ważył 14 ton! To nowy rekord Polski przeciążenia dostawczaka.

W nocy z 16 na 17 czerwca na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej poddali kontroli 9 zarejestrowanych na 3,5 tony Volkswagenów LT I generacji (m.in. LT 40, LT 45), które przewoziły m.in. kręgi stalowej blachy.

Próbujące wyjechać z Polski „LT-ki” to częściowo te same furgony, które zostały zatrzymane pod koniec maja 2018 roku w okolicach Jarosławia przez ITD. Wtedy jednak ukraińskie „blaszki” nie mogły pokonać wzniesienia, aby dojechać na wagę, więc mandaty zostały wystawione na podstawie ciężaru samego ładunku.

Reklama

Zobacz też: 10 ton ważył sam ładunek – ukraińskie VW LT nie dojechały na wagę

Teraz polscy pogranicznicy przy pomocy wagi celników zważyli ukraińskie „LT-ki” wraz z przewożonym towarem.

Najcięższy z 9 Volkswagenów ważył aż 14 ton! Oczywiście pojazdy były specjalnie zmodyfikowane, aby przewozić sporo cięższe niż powinny ładunki (m.in. chałupniczo wzmocniono zawieszenie dodając dodatkowe pióra).

Ostatecznie Straż Graniczna zatrzymała wszystkie 9 dowodów rejestracyjnych a każdemu z 9 ukraińskich kierowców „wlepiła” 1 000-złotowy mandat karny (500 zł za przeładowanie auta i kolejne 500 zł za doprowadzenie do utraty stabilności pojazdu).

Do tego tym kierowcom, którzy nie po raz pierwszy zostali przyłapani na jeździe po Polsce mocno przeciążonym busem wydano decyzję zobowiązującą do powrotu na Ukrainę oraz zakaz wjazdu na terytorium każdego z państw należących do strefy Schengen przez okres 5 lat.

Co ciekawe, tylko w 2018 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wydał na przejściu w Medyce podobny zakaz wjazdu aż 50 osobom z powodu znacznego przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu!

Źródło zdjęć: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Podziel się: