Rumuńskie Iveco ważyło 12 300 kg – nowy rekord przeładowania busa

Rumuńskie Iveco ważyło 12 300 kg – nowy rekord przeładowania busa

Zatrzymane przez inspektorów ITD rumuńskie Iveco ważyło 12 300 kg – nowy rekord w przeładowaniu busa ustanowiony został pod Dębicą.

Nie minął miesiąc od zatrzymania przez inspektorów z WITD Rzeszów kolorowej kawalkady 6 Volkswagenów LT, gdzie w każdej z „blaszek” przewożono po 10 ton ładunku (po 2 sztuki 5-tonowych stalowych kręgów z blachą).

Zobacz też: 10 ton ważył sam ładunek – ukraińskie VW LT nie dojechały na wagę

Reklama

Tamte 6 „eLTon-ów” nie mogło dojechać na wagę ITD, ale przyjąć można, że każdy z nich ważył około 12 ton.

Teraz wynik ten poprawił rumuński busiarz, który przewoził ładunek 9,5 tony kalafiorów i bananów.

Do kontroli rekordowo przeładowanego Iveco Daily III generacji doszło w środę 13 czerwca w miejscowości Parkosz na drodze krajowej nr 94 pod Dębicą.

Zobacz też: Iveco Daily Blue Power – relacja z jazd ekologicznymi dostawczakami

Podczas ważenia okazało się, że tylko tylna oś została obciążona masą aż 10,2 tony! Nie dziwi więc, że Ivan ledwo wtoczył się na wagi…

Podkarpackie „Krokodyle” zatrzymały dowód rejestracyjny zarejestrowanej na 3,5-tony ciężarówki z powodu złego stanu technicznego pojazdu.

Rumuński kierowca otrzymał też 1 000 złotych mandatu a jego bus został zholowany na parking strzeżony, gdzie przewoźnik dokonał rozładunku nadmiaru towaru.

Uznać więc można, że rumuńskie Iveco Daily ustanowiło kolejny rekord Polski w przeładowaniu busa. Oczywiście ten Ivan to ciężarówka zarejestrowana na 3,5 tony, ale cóż… Czekać teraz trzeba kolejnego „kaskadera”, który przekroczy magiczną barierę 13 ton. Może wtedy rekord ustanowi już polski „zawodnik” 😉

Źródło zdjęć: WITD Rzeszów

Podziel się: