Zderzenie minibusa z 40-tonowym zestawem na A4. Nie żyją 3 osoby

Zderzenie minibusa z 40-tonowym zestawem na A4. Nie żyją 3 osoby

W niedzielny poranek na autostradzie A4 doszło do zderzenia przewożącego 8 osób minibusa z 40-tonowym zestawem. Nie żyją 3 osoby.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę 17 marca na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Jarostów (woj. dolnośląskie).

Według wstępnych ustaleń wynika, że około godziny 6:30 rano na 117. kilometrze w kierunku Zgorzelca w jadący prawym pasem zestaw składający się z ciągnika siodłowego i naczepy typu chłodnia uderzył przewożący 8 osób minibus.

Reklama

Na miejsce skierowano znaczne siły straży pożarnej, która musiała uwalniać poszkodowanych ze zmiażdżonego Renault Trafic, który wpadł do głębokiego rowu i został przygnieciony przez naczepę.

Do tragicznego wypadku doszło pomiędzy węzłami Udanin i Gościsław na trasie A4 w stronę Zgorzelca.

Niestety, w wyniku tego zdarzenia zmarły 3 osoby jadące minibusem a 5 innych zostało rannych, w tym jedna w ciężkim stanie trafiła do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nic nie stało się natomiast kierowcy ciągnika siodłowego, który sam opuścił kabinę.

Autostrada A4 w miejscu wypadku była przez niemal 10 godzin zablokowana w obu kierunkach a utrudnienia trwały do godziny 16:00.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora będą analizować zebrane dowody i ustalać szczegółowe przyczyny oraz przebieg tego tragicznego zdarzenia.

Źródło zdjeć: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − trzy =