Reklama

Wjechali Oplem Vivaro w 40-tonowy zestaw. Nie żyją 2 osoby

Wjechali Oplem Vivaro w 40-tonowy zestaw. Nie żyją 2 osoby

Policjanci z Człuchowa ustalają okoliczności wypadku z udziałem Opla Vivaro, który wjechał wprost pod 40-tonowy zestaw. Nie żyją 2 osoby.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 25 pomiędzy miejscowościami Rzeczenica i Sporysz w województwie pomorskim.

Według ustaleń służb około godziny 3:00 w nocy dostawczy Ople Vivaro wjechał w ciągnik siodłowy marki Scania z podpiętą naczepą.

Reklama

W czasie prowadzonych działań ratowniczo-porządkowych DK nr 25 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

Policjanci ustalili wstępnie, iż prowadzący dostawczaka z Wielkopolski jechał od Białego Boru w stronę Rzeczenicy i na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z 40-tonowym zestawem. Kierowca samochodu ciężarowego jeszcze próbował uniknąć zderzenia zjeżdżając na pobocze.

W całkowicie zmiażdżonej kabinie Vivaro zakleszczone były dwie osoby – niestety 36-letni kierowca furgonu oraz podróżująca z nim 42-letnia kobieta ponieśli śmierć na miejscu.

 Kierowca dostawczego Opla Vivaro i jadąca z nim pasażerka ponieśli śmierć na miejscu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie potwierdzają, że kierowcy ciągnika siodłowego nic się nie stało oraz, że był trzeźwy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny tego tragicznego zdarzenia, w czym pomóc ma zabezpieczony na miejscu materiał dowodowy.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: