Reklama

Ze skrzyni Forda Transita marchew wysypywała się na drogę

Ze skrzyni Forda Transita marchew wysypywała się na drogę

“Krokodyle” skierowały pojazd na szczegółową kontrolę, bo ze skrzyni Forda Transita przewożona marchew wysypywała się na drogę.

We wtorek 7 grudnia inspektorzy WITD Szczecin patrolowali okoliczne drogi. W trakcie przejazdu przez miejscowość Dołuje zwrócili uwagę na białego Forda Transita, z którego wysypywał się przewożony towar w postaci kawałków marchwi.

Zobacz też: Używany: Ford Transit IV 2.5 D 75 KM – kolega „Rudej” (zdjęcia)

Reklama

Zachodniopomorskie “Krokodyle” skierowały dostawcze auto na punkt kontrolny. Ostatecznie okazało się, że Transit jest przeciążony o skromne 900 kg za co kierowca otrzymał mandat karny.

Do tego drugi mandat wystawiono za nieprawidłowe niezabezpieczenie ładunku. Kontrola zakończyła się oczywiście zakazem dalszej jazdy do momentu doprowadzenia masy ładunku, aby nie powodował on przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

Przy okazji warto nadmienić, że inspektorzy nie mieli uwag do stanu technicznego ponad 20-letniego Transita, co akurat w przypadku jego tendencji do korozji nadwozia a nawet elementów konstrukcyjnych wypada podkreślić. W zasadzie to już niemal youngtimer 🙂

Źródło zdjęć: WITD Szczecin

Podziel się: