Reklama
stats

Zjedzony przez rdzę Sprinter zgubił zderzak przy wjeździe na lawetę

Zjedzony przez rdzę Sprinter zgubił zderzak przy wjeździe na lawetę

Katowickie „krokodylki” nie zabrały jednak dowodu rejestracyjnego dostawczego Mercedesa, bo… dokument ten już wcześniej został zatrzymany!

O tym, że stan wielu busów poruszających się po Polskich drogach jest co najmniej niezadowalający nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeden z takich dostawczaków został wyłapany przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, którzy pełnili swoje obowiązki w środę 18 maja w Tychach.

Zobacz też: Diesel ciągle drożeje. Benzyna Pb95 i LPG na stabilnym poziomie

Reklama

Katowickie „krokodylki” od razu zwróciły uwagę na mocno skorodowane elementy nadwozia i podwozia Sprintera, stwierdzając jednoznacznie, że ten Mercedes nie nadaje się już do użytku i zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Inspektorzy postanowili zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu, jednak wyszło wtedy na jaw, że dokument ten został już wcześniej zatrzymany i to również za rażący stan techniczny. Wobec tego kierowca Sprintera nie mógł kontynuować podróży, bo samochód został zabrany z miejsca kontroli na koszt przedsiębiorcy.

O tym, jak bardzo był to skorodowany egzemplarz niech świadczy fakt, że w trakcie załadunku Mercedesa na lawetę z zatrzymanego przez ITD pojazdu odpadł tylny zderzak.

Źródło zdjęć: WITD Katowice

Podziel się: