Reklama

1000 zł i 16 punktów dla kierowcy Ducato (film)

1000 zł i 16 punktów dla kierowcy Ducato (film)

Policja nagrała Fiata Ducato jak wyprzedza na zakazie i podwójnej linii ciągłej. Kierowca dostawczego auta dostał aż 1000 zł mandatu i 16 punktów karnych.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę 17 kwietnia na drodze krajowej nr 24, na odcinku pomiędzy miejscowościami Przytoczna i Chełmsko. Policjanci patrolujący drogę nieoznakowanym radiowozem zwrócili uwagę na białego Fiata Ducato.

Kierowca dostawczego pojazdu, w pewnym momencie rozpoczął wyprzedzanie dwóch jadących przed nim ciężarówek. Nagranie z policyjnego wideorejestratora zarejestrowało, że kierowca Ducato nie przejmował się zakazem wyprzedzania oraz linią podwójną ciągłą, a manewr ten kontynuował wykorzystując pas do skrętu w lewo oraz powierzchnię wyłączoną z ruchu.

Reklama

Zobacz też: Opony w aucie dostawczym – jak o nie dbać? (zdjęcia)

Trzeba też zauważyć, że do niebezpiecznych manewrów doszło przy bardzo złych warunkach atmosferycznych i przy  mocno ograniczonej widoczności.

Kierowca Fiata Ducato, którym okazał się mieszkaniec województwa dolnośląskiego został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz nałożyli na niego 16 punktów karnych.

Źródło zdjęcia i filmu: KWP Gorzów Wielkopolski

Podziel się: