Reklama
stats

Przeładowany Volkswagen LT dachował na drodze S5

Przeładowany Volkswagen LT dachował na drodze S5

W niedzielę 26 czerwca na drodze ekspresowej S5 doszło do groźnego dachowania Volkswagena LT. Według ustaleń ITD auto wiozło 2,5 tony towaru.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach miejscowości Iwno. Kierowca chłodni na bazie VW LT prawdopodobnie w skutek wystrzelenia jednej z opon stracił panowanie nad pojazdem, w skutek czego doszło do dachowania.

Jeszcze przed policją na miejscu pojawili się inspektorzy Delegatury Wielkopolskiej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, którzy udzielili kierowcy pierwszej pomocy przedmedycznej i zabezpieczyli też miejsce zdarzenia.

Reklama

Policja ukarała prowadzącego „LT-ka” 500-złotowym mandatem, chociaż ciekawszą w tym przypadku informacją jest to, że bus mający ładowność w granicach 1 300 kilogramów, w momencie dachowania przewoził towar o ciężarze 2 500 kilogramów.

Zobacz też: Opony w aucie dostawczym – jak o nie dbać? (zdjęcia)

Powyższe zdarzenie na „S5-ce” to przykład na to, że przekraczanie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu może skończyć się tragicznie. W końcu wystrzał zbyt mocno przeciążonej opony może zdarzyć się nie tylko na lokalnej drodze przy niskich prędkościach, ale też na trasie szybkiego ruchu.

Dlatego kierowca tego „LT-ka” może mówić o sporym szczęściu, bo na ekspresówce jeździ się jednak nieco wolniej niż na autostradzie, a wtedy nie wiadomo, ja by się to koziołkowanie ostatecznie zakończyło.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: