Reklama

11 przeładowanych dostawczaków na wagach ITD Radom

11 przeładowanych dostawczaków na wagach ITD Radom

Najcięższym busem okazało się ważące 6 ton Renault Master z betonowymi bloczkami – ITD Radom zatrzymało 11 przeładowanych dostawczaków na terenie miasta.

W środę 29 sierpnia radomscy inspektorzy ITD prowadzili przez kilka godzin akcję polegającą na wyszukiwaniu przy pomocy nieoznakowanego radiowozu przeładowanych samochodów dostawczych.

W ramach działań Inspekcji Transportu Drogowego na terenie Radomia zatrzymano łącznie 11 pojazdów z 3,5-tonowym DMC. Po doprowadzeniu do punktu kontrolnego okazało się, że wszystkie dostawczaki miały przekroczoną dopuszczalną masę całkowitą.

Reklama

Zobacz też: Pijany kierowca Renault Master spowodował kolizję – miał 2,4 promila

Wśród skontrolowanych busów rekordową wagę miało Renault Master, które przewoziło betonowe bloczki – pojazd wraz z ładunkiem ważył 5,9 tony.

Niewiele mniej ważyły inne auta przewożące m.in. drewno, metalowe panele ogrodzeniowe czy elementy estrady.

Poza wagami inspektorzy ITD sprawdzali także stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców dostawczaków, a także odpowiednią liczbę przewożonych w środku osób.

W przypadku jednego z aut zamiast 7 ludzi, w środku znajdowało się 8 osób, więc kierowca poza mandatem za przekroczenie DMC otrzymał także drugi mandat.

Źródło zdjęć: WITD Radom

Podziel się: