17 osób w VW T4 – w ładowni nielegalni migranci z Wietnamu

17 osób w VW T4 – w ładowni nielegalni migranci z Wietnamu

W piątek 31 sierpnia zatrzymano w Augustowie białego Volkswagena T4, którego kierowca przewoził w ładowni 16 nielegalnych migrantów z Wietnamu.

W godzinach rannych funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rutce-Tartak oraz Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do sprawdzenia Volkswagena Transportera na łotewskich tablicach rejestracyjnych.

Zobacz też: Pijany kierowca Renault Master spowodował kolizję – miał 2,4 promila

Reklama

Za kierownicą siedział 28-letni bezpaństwowiec na stałe mieszkający na Łotwie. Po otwarciu ładowni polscy funkcjonariusze znaleźli 16 obywateli Wietnamu: 12 mężczyzn w wieku 18-35 lat oraz 4 kobiety w wieku 18-29 lat.

Żadna z osób przewożonych na pace Transportera nie posiadała dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

W związku z nielegalnym przekroczeniem polsko-litewskiej granicy wszyscy Wietnamczycy zostali zatrzymani.

Zobacz też: VW e-Crafter – w Niemczech cennik od 69 500 euro netto

Za przekroczenie  wbrew przepisom zostali zatrzymani.Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach tzw. readmisji.

Natomiast kierowca „T4-ki” został zatrzymany w związku z pomocnictwem i organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy obywatelom Wietnamu, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: