Reklama
stats

Potrącił busem rowerzystę i uciekł – kierowca Masterki był pijany

Potrącił busem rowerzystę i uciekł – kierowca Masterki był pijany

Zatrzymany przez policję 36-latek potrącił busem rowerzystę i uciekł – kierowca Masterki był pijany. Poszkodowany cyklista nie przeżył wypadku.

Policjanci z Namysłowa (woj. opolskie) otrzymali wieczorem 12 października powiadomienie o potrąceniu rowerzysty na jednej z podmiejskich dróg.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili z relacji świadków, że kierowca Renault Master po potrąceniu prawym lusterkiem rowerzysty uciekł z miejsca zdarzenia wraz z podróżującym w busie pasażerem bez udzielenia pomocy rannemu, który leżał na poboczu.

Reklama

Zobacz też: Pijany kierowca Renault Master spowodował kolizję – miał 2,4 promila

W wyniku tego wypadku przewieziony do szpitala rowerzysta zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Jeszcze tej samej nocy policjanci odnaleźli w miejscu zamieszkania kierowcy uszkodzoną „międzynarodówkę” a także samego sprawcę wypadku oraz jadącego z nim pasażera.

Po wytrzeźwieniu 36-latek usłyszał 3 zarzuty: spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu.

Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt. Grozi mu do 12 lat więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz też: Na niemieckiej A2 z kontenerowego Daily wypadł Fiat Doblo

Ponadto pasażer busa usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy rannemu w wypadku rowerzyście – siedzący obok kierowcy mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: