Kierowca Mastera wjechał w furgonetkę. Był pijany

Kierowca Mastera wjechał w furgonetkę. Był pijany

W wielkopolskim Kościanie kierowca Renault Master wjechał w furgonetkę. Okazało się, że mężczyzna był pijany.

W czwartek 6 czerwca około godziny 19:10 na skrzyżowaniu ulic Maya i Mickiewicza w Kościanie doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch dostawczych pojazdów.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, prowadzący busa z zabudową „międzynarodową” wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zignorował znak „Stop” i wjechał na skrzyżowanie wymuszając pierwszeństwo na 40-letnim kierowcy Forda Transita Connecta.

Reklama

Przybyli na miejsce funkcjonariusze „drogówki” ustalili, że 50-latek siedzący za kierownicą Renault Master prowadził w stanie nietrzeźwości – sprawca kolizji miał 1,03 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Mający ponad 1 promil alkoholu kierowca busa zignorował znak „Stop” doprowadzając do kolizji z furgonetką na skrzyżowaniu ulicy Wojciecha Maya i Adama Mickiewicza w Kościanie.

Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy i niebawem stanie przed sądem. 50-letniemu kierowcy busa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, ale też i kara pieniężna od 5000 złotych czy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =