Reklama
stats

14 osób w 9-miejscowym busie. Kierowca Transita stracił prawo jazdy

14 osób w 9-miejscowym busie. Kierowca Transita stracił prawo jazdy

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali prawo jazdy i nałożyli wysoki mandat na kierowcę Forda Transita, który upchał 14 osób w 9-miejscowym busie.

Do nietypowej kontroli doszło w niedzielę 11 grudnia. Funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali na ulicy Niedurnego w Rudzie Śląskiej Forda Transita.  Według wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, busem podróżować mogło 9 osób, jednak policjanci naliczyli w aucie aż 14 ludzi.

Zobacz też: 15 osób w brygadówce – kierowca Sprintera stracił prawo jazdy

Reklama

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, za przewożenie zbyt dużej liczby osób w pojeździe rudzcy funkcjonariusze zatrzymali 72-letniemu obywatelowi Ukrainy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Do tego kierowca Transita otrzymał 500-złotowy mandat karny, a pojazd mógł kontynuować jazdę z innym kierowcą dopiero po wyjściu z niego nadliczbowej piątki pasażerów.

Zobacz też: Dostawczy Ford Transit wiózł aż 14 osób! Zderzył się z osobówką

Trzeba przyznać, że podobne sytuacje z udziałem busów przewożących zazwyczaj obywateli ze wschodniej Europy zdarzają się bardzo często. Niejednokrotnie dochodziło nawet do wypadków z udziałem przeładowanych ludźmi busami (patrz link powyżej). Zapewne tylko kwestią czasu jest, kiedy dojdzie w masakry, a liczba ofiar w jednym tylko takim aucie przekroczy kilkanaście…

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: