Dostawczy Ford Transit wiózł aż 14 osób! Zderzył się z osobówką

Dostawczy Ford Transit wiózł aż 14 osób! Zderzył się z osobówką

Aż 16 osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w piątek 14 października. Przewożący 14 Ukraińców Ford Transit zderzył się z Oplem Vectrą.

Do wypadku doszło w miejscowości Ignacewo (gmina Ślesin, województwo wielkopolskie) przed 6.00 nad ranem. W zderzeniu brygadówki Forda Transita i osobowego Opla Vectry rannych zostało 16 osób.

Zobacz też: 15 osób w brygadówce – kierowca Sprintera stracił prawo jazdy

Reklama

Według policyjnych ustaleń kierowca Forda zjechał na przeciwny pas ruchu drogi krajowej nr 263 doprowadzając do wypadku z osobówką.

W osobowo-towarowym busie podróżowało aż 14 obywateli Ukrainy. Większość z nich w wyniku zderzenia doznała obrażeń kończyn. Łącznie do szpitala trafiło 13 osób podróżujących busem. W wypadku ucierpiał też kierowca i pasażer Opla Vectry, którzy również przewiezieni zostali do szpitala.

Zobacz też: 15 osób w brygadówce – kierowca Sprintera stracił prawo jazdy

To zdarzenie to już kolejny przypadek, kiedy w nieprzystosowanym do tego pojeździe dostawczym podróżowało o wiele więcej pasażerów, niż pozwalałaby na to konstrukcja auta. Nierzadko są to osoby spoza naszej wschodniej granicy, w wypadki z ich udziałem już niejednokrotnie kończyły się tragicznie.

Zobacz też: Wypadki ukraińskich busów na Lubelszczyźnie. Zginęło sześć osób

Skoro skala zjawiska jest zauważalna, to odpowiednie do tego służby powinny zająć się kontrolą takich pojazdów.

Źródło zdjęć: Straż Pożarna Konin

Podziel się: