Wypadki ukraińskich busów na Lubelszczyźnie. Zginęło sześć osób

Wypadki ukraińskich busów na Lubelszczyźnie. Zginęło sześć osób

We wtorek w wyniku najechania Citroën Jumpy na naczepę ciężarówki zginęło 5 osób. W środę po uderzeniu Renault Trafica w drzewo zmarła pasażerka busa.

W ciągu doby doszło na lubelskich drogach do dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń z udziałem ukraińskich busów. We wtorek 23 sierpnia około godziny 15:00 na obwodnicy Lublina w kierunku na Chełm doszło do zderzenia zielonego Citroëna Jumpy ze stojącą na pasie awaryjnym naczepą.

W zdarzeniu śmierć na miejscu poniosło 5 pasażerów jadących busem, a wśród zabitych są 3 kobiety w wieku 26, 26 i 29 lat oraz 2 mężczyzn w wieku 32 oraz 27 lat. Kolejne dwie osoby – kierujący busem 49-latek i 37-letnia pasażerka – zostały przewiezione do szpitala.

Reklama

Policjanci pod nadzorem prokuratorów ustalają, dlaczego kierujący Citroënem Jumpy z nieznanych przyczyn zjechał nagle ze swojego pasa doprowadzając do zderzenia z naczepą.

Zobacz też: Renault Master wjechało na pasach w dwie kobiety. Obie zmarły

Ponieważ poszkodowani i ofiary to obywatele Ukrainy, na miejscu obecny był także konsul Generalny Ukrainy w Lublinie. W konsulacie została uruchomiona specjalna infolinia pod nr 784 138 555, gdzie można uzyskać informacje na temat zdarzenia.

Nie minęła doba, gdy na terenie gminy Kamień (powiat chełmski) doszło do kolejnego dramatycznego zdarzenia drogowego z udziałem ukraińskich obywateli.

W środę około godziny 4.00 dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Natalin. Policjanci po wstępnych oględzinach ustalili, że Renault Trafic zjechał z drogi na przeciwległe pobocze uderzając w przydrożne drzewo. W aucie podróżowały 4 osoby będące obywatelami Ukrainy. Niestety, w wypadku zginęła na miejscu 29-letnia pasażerka.

Zobacz też: Kierowca Renault Trafic zasnął na autostradzie A4. Miał 3,7 promila

Pozostałe dwie pasażerki oraz 29-letni kierowca z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Renault mężczyzna był trzeźwy w chwili zdarzenia. Teraz policjanci prowadzą postępowanie, którego celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło zdjęć: KWP Lublin

Podziel się: