Reklama

Ford Transit i Transit Custom z nowym systemem Pre-Collision Assist

Ford Transit i Transit Custom z nowym systemem Pre-Collision Assist

Ford wprowadza do swoich dostawczych modeli Transit i Transit Custom system Pre-Collision Assist, który potrafi sam zahamować przed pieszymi.

Pre-Collision Assist wykorzystuje systemy radarowe i kamery, które potrafią wykryć ludzi znajdujących się na drodze i w jej najbliższym otoczeniu.

Jeżeli kierowca nie zareaguje na dźwiękowy sygnał alarmowy oraz na wyświetlany komunikat z ostrzeżeniem, układ sam rozpocznie hamowanie przed pieszymi znajdującymi się przed maską auta.

Reklama

Zobacz też: Renault Master wjechało na pasach w dwie kobiety. Obie zmarły

Układ Pre-Collision Assist zbiera informacje z radaru znajdującego się w zderzaku i kamery zamontowanej przy przedniej szybie i na podstawie własnej bazy danych „kształtów pieszych” potrafi rozróżnić człowieka od przydrożnego drzewa, czy znaków.

Zobacz też: Używany Ford Transit IV 2.5 D 75 KM – kolega „Rudej” (zdjęcia)

Zespół inżynierów Forda testował ten system na zamkniętych obiektach wykorzystując manekiny ludzkich rozmiarów. Oprócz tego auta z tym Pre-Collision Assist przejechały ponad 10 000 kilometrów w ruchu miejskim m.in. po Paryżu i Amsterdamie, aby sprawdzić system w normalnym miejskim ruchu drogowym.

System wykrywania i automatycznego hamowania przed pieszymi to – jak podkreślają przedstawiciele Forda – pierwszy tego typu układ zastosowany w segmencie średnich pojazdów dostawczych.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: