Reklama

Hybrydowy Ford Transit Custom będzie testowany w Londynie

Hybrydowy Ford Transit Custom będzie testowany w Londynie

W ramach dużego projektu badawczego Ford dostarczy flotę 20 hybrydowych Transitów Custom, które przez 12 miesięcy będą użytkowane w londyńskich firmach.

W ramach wartego wiele milionów funtów projektu, który współfinansowany jest przez rząd Wielkiej Brytanii w Londynie rozpoczną się testy hybrydowych furgonów Forda.

Flota 20 sztuk modelu Transit Custom w prototypowej wersji plug-in trafi do różnych londyńskich firm, które przez 12 miesięcy będą sprawdzać jak w rzeczywistych miejskich warunkach radzą sobie takie dostawcze hybrydy.

Reklama

Zobacz też: Hybrydowy Ford Transit Custom pojawi się w Europie w 2019 roku

Hybrydowy Ford Transit Custom napędzany będzie energią zgromadzoną w umieszczonym pod podłogą akumulatorze.

Dzięki możliwości ładowania z gniazdka, furgon Forda będzie mógł poruszać się na krótszych miejskich odcinkach wyłącznie „na prądzie”. Jednak, kiedy zajdzie potrzeba dalszych wyjazdów o doładowanie akumulatorów zadba silnik spalinowy umieszczony tak jak i jego elektryczny odpowiednik w przedniej części pojazdu.

Zobacz też: Kamper po szkocku – Ford Transit z przyczepką z Niewiadowa

Według deklaracji producenta hybrydowy Transit Custom z systemem plug-in, czyli możliwością ładowania baterii z sieci elektrycznej.pojawi się w europejskiej sieci sprzedaży już w 2019 roku.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: