Kamper po szkocku – Ford Transit z przyczepką z Niewiadowa

Kamper po szkocku – Ford Transit z przyczepką z Niewiadowa

Ciekawe, czy polscy konstruktorzy N-126 przewidzieli takie jej zastosowanie? Oto Ford Transit z przyczepką kempingową z Niewiadowa.

Po raz kolejny „internety” wzbudzają więcej refleksji i przemyśleń niż kolędowanie przy rodzinnym stole. Na facebookowej grupie ABERDEEN IN COLOUR pojawiło się zdjęcie żółtego Forda Transita V generacji z dosyć nietypową zabudową.

Zobacz też: Fiat Cinquecento z platformą ładunkową – to jedyny taki egzemplarz

Reklama

O ile kamperów wykorzystujących podwozie Forda Transita jest naprawdę sporo, to jeszcze nie widziałem, aby większą część takowej zabudowy stanowiła przyczepka kempingowa z Niewiadowa.

Rozumiem jeszcze, że takie „wynalazki” znaleźć by można w Polsce, bo przecież to w Niewiadowie produkowana jest od 1973 roku model N-126, który został stworzony do tego, aby mógł być holowany przez Fiata 126. Ale Aberdeen w północno-wschodniej Szkocji?

Zobacz też: Używany Ford Transit IV 2.5 D 75 KM – kolega „Rudej” (zdjęcia)

No nic. Trzeba się cieszyć, że miłośnik kamperów docenił przyczepkę z Niewiadowa i zamontował ją na swoim Transicie. Trapi mnie jeszcze tylko jedna, a w zasadzie dwie kwestie: czy inżynierowie Forda i konstruktorzy z Niewiadowa przewidzieli takie zastosowanie ich produktu?

Źródło zdjęcia: Facebook/ABERDEEN IN COLOUR

Podziel się: