Reklama

Fiat Cinquecento z platformą ładunkową – to jedyny taki egzemplarz

Fiat Cinquecento z platformą ładunkową – to jedyny taki egzemplarz

Są takie momenty, kiedy wydaje ci się, że już wszystko widziałeś. A potem trafiasz na takie zdjęcie. Oto Fiat Cinquecento z platformą ładunkową.

Produkowany w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Tychach „Cienias” dostępny był w wielu wersjach wyposażeniowych, ale tylko z jednym nadwoziem. Oczywiście pisałem już o Cinquecento przerobionym na pick-upa, ale ten egzemplarz widoczny na zdjęciu powyżej to już zdecydowanie inny poziom modyfikacji.

Zobacz też: Fiat Cinquecento pick-up do kupienia za 5 000 złotych

Reklama

Nie wiem jaki silnik znalazł się pod maską tego „szczepana” ani jaka dopuszczalna ładowność jest wpisana w dowód rejestracyjny, ale uwagę należy zwrócić na pomysłowe wykorzystanie tylnej klapy bagażnika.

Jeżeli ktoś wie, gdzie można w Polsce spotkać takiego Fiata lub wie po prostu o nim coś więcej, niech napisze w komentarzach. Bo takie oryginalne konstrukcje nie powinny pozostać anonimowe.

EDIT: Zagadkę Cinquecento z platformą ładunkową uważam za rozwiązaną! Czytelnicy donoszą, że ten oryginalny Fiat Cinquecento służy do transportu szkieletów mebli w jednej z firm w gminie Kłecko w powiecie gnieźnieńskim.

Co ciekawe, auto nie jest napędzane ani 2-cylindrowym silnikiem („700-ka”), ani 4-cylindrową jednostką 0,9 czy 1.1, lecz posiada silniki elektryczny. Dziękuję wszystkim, którzy poprzez Facebook i e-mail pomogli dowiedzieć się czegoś więcej o tej oryginalnej konstrukcji.

Źródło zdjęcia: Facebook/Tylko dostawczaki

Podziel się: