Był blaszak jest autolaweta – pomysłowa zabudowa Iveco Daily

Był blaszak jest autolaweta – pomysłowa zabudowa Iveco Daily

Polacy to bardzo pomysłowy naród! Z blaszaka potrafią zrobić autolawetę a skrzydła z furgonu służą za tylną ściankę kabiny pasażerskiej.

Pisałem już wiele razy o bardzo ciekawych „samoróbkach”, a jedną z ciekawszych był elektryczny Fiat Cinquecento z platformą ładunkową, które pracuje w pewnej firmie produkującej meble (link poniżej).

Zobacz też: Fiat Cinquecento z platformą ładunkową – to jedyny taki egzemplarz

Reklama

Kolejną oryginalną konstrukcją jest autolaweta bazująca na furgonie. Oczywiście taka „adaptacja” to nic nowego, zwłaszcza w przypadku osadzonego na ramie Iveco. No, ale nie ma co przynudzać, a więc do sedna.

Na jednej z grup na Facebooku pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży Iveco Daily III generacji z 2005 roku z silnikiem 2.3 HPI.

Jak pisze sprzedający, auto jest do dokończenia, ale bardziej ciekawe jest to, że właściciel sam dokonał przeróbki blaszaka na autolawetę. Może stalowe najazdy o długości 5,08 metra nie wyglądają zbyt urodziwie w rdzawym odcieniu, ale – jak twierdzi sprzedający – rama pojazdu jest w idealnym stanie. Do tego Iveco otrzymało ostatnio m.in. nowe tarcze hamulcowe i zaciski wraz z klockami, czy nową podporę wału napędowego.

Zobacz też: Używany: Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Najbardziej jednak chciałem zwrócić uwagę na pomysłową adaptację tylnej ściany kabiny pasażerskiej. Składa się ona z dwóch skrzydeł wprost z furgonu, a miejsce, gdzie znajdowała się klamka drzwi zostało zaszpachlowane, tak samo, jak i zamek.

Jeżeli ktoś byłby chętny na taką autolawetę to sprzedający wspomina o cenie 10 000 złotych, a numer telefonu do niego to 798 418 929. A i jeszcze jedna prośba od sprzedającego: „oferty w stylu 35 groszy za kilogram proszę sobie darować”.

Źródło zdjęć: Sprzedający Iveco

Podziel się: