Reklama
stats

Fiat 126p ciągnął 3-osiową przyczepę ze stalową konstrukcją

Fiat 126p ciągnął 3-osiową przyczepę ze stalową konstrukcją

Do nietypowej sytuacji doszło w Słupcy. Fiat 126p ciągnął 3-osiową przyczepę ze stalową konstrukcją czym zwrócił uwagę policjantów patrolujących miasto.

Przyznam szczerze, że gdybym zobaczył np. nowego Nissana Navarę z taką 3-osiową przyczepą i ładunkiem też wyglądałoby to nieco dziwnie, chociaż w przypadku tego pick-upa na haku można uciągnąć aż 3,5 tony. Ale zabierać się do takiej roboty „maluchem”?

Niebanalnie dobrany zestaw został zatrzymany przez funkcjonariuszy w godzinach popołudniowych we wtorek 3 stycznia na ulicy Kopernika w Słupcy (województwo wielkopolskie).

Reklama

Zobacz też: Fiat Cinquecento z platformą ładunkową – to jedyny taki egzemplarz

Jak informuje lokalny portal twojaslupca.pl, dwóch panów jadących granatowym „maluchem” nie miało czym przewieźć stalowej konstrukcji, więc postanowili wykorzystać do tego właśnie Fiata 126p. Policjanci ukarali kierowcę 500-złotowym mandatem, a ponadto zakazano mu dalszej jazdy takim zestawem.

No cóż. Już z daleka widać, że ta 3-osiowa przyczepa ze stalową konstrukcją zdecydowanie przekracza 400 kilogramów, do których holowania konstrukcyjnie przygotowano popularnego niegdyś na polskich drogach „kaszlaka”… Z drugiej strony trzeba przyznać, że wiekowe już auto z 24-konnym silniczkiem dawało sobie radę z transportem dopóki nie pojawili się w pobliżu policjanci!

Źródło zdjęć: twojaslupca.pl

Podziel się: