Reklama

Wyprzedzał pasem awaryjnym busy i ciężarówki – stracił prawo jazdy

Wyprzedzał pasem awaryjnym busy i ciężarówki – stracił prawo jazdy

Na łuku drogi ekspresowej S3 wyprzedzał pasem awaryjnym busy i ciężarówki – 24-latek tłumaczył policjantom, że wie co robi, bo jest doskonałym kierowcą.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło na drodze ekspresowej S3. O niebezpiecznych manewrach wykonywanych przez VW Passata poinformowali policjantów inni kierowcy. Funkcjonariusze z międzyrzeckiej „drogówki” nagrali moment, kiedy szybko jadąca osobówka wyprzedza na łuku drogi tuż przed węzłem Skwierzyna Północ kolumnę jadących prawym pasem ciężarówek i pojazdów dostawczych.

Zobacz też: Kierowca Renault Trafic zasnął na autostradzie A4. Miał 3,7 promila

Reklama

Kierowca Passata B5 wykorzystywał do tego manewru pas awaryjny, a do tego nie sygnalizował swoich manewrów kierunkowskazami. Policjanci chwilę później nagrali, jak na a odcinku drogi K-24 Chełmsko-Chełmicko – na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h – mężczyzna jechał z prędkością 196 km/h.

Po zatrzymaniu 24-letniego kierowcy Volkswagena tłumaczył on policjantom, że jeździ bezpiecznie, bo jest doskonałym kierowcą i wie co robi, a poza tym to spieszy się do dziewczyny… W odpowiedzi na to funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia skierowali wniosek do sądu.

Źródło zdjęć i filmu: Policja Lubuska

Podziel się: