Reklama

Mandat, zabrany dowód i laweta – VW LT w tragicznym stanie

Mandat, zabrany dowód i laweta – VW LT w tragicznym stanie

ITD zatrzymało Volkswagena LT I generacji, którego stan techniczny był tak kiepski, że z miejsca kontroli pojazd odjechał na lawecie.

Inspektorzy z konińskiego oddziału WITD Poznań zatrzymali w środę 10 sierpnia 2016 roku skrzyniowego Volkswagena LT o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Zobacz też: Używany dostawczak – poradnik kupującego (zdjęcia)

Reklama

Wiekowy „Lt-ek” zwrócił uwagę inspektorów z powodu kiepskiego stanu technicznego. Zresztą wystarczy spojrzeć na dwie różne tylne lampy tego Volkswagena, by mieć pewność, że jego właściciel nie traktował go w należytym staruszkowi szacunkiem.

Krokodylki wykryły podczas szczegółowej kontroli znaczne wycieki oleju z jednostki napędowej a układ kierowniczy miał nadmierne luzy. Do tego inspektorzy ITD zwrócili uwagę na mocno uszkodzone lewe zewnętrzne lusterko oraz znaczne ogniska korozji na karoserii i ramie pojazdu.

Zobacz też: Kierowca Renault Trafic zasnął na autostradzie A4. Miał 3,7 promila

Wobec stwierdzonych usterek kierowcy Volkswagena zakazano dalszej jazdy, a inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo na koszt właściciela „LT-ek” został usunięty na lawecie do warsztatu, a kierowca dostał mandat karny za zły stan techniczny pojazdu oraz brak prawa jazdy podczas kontroli.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: