Reklama

Kierowca Renault Trafic zasnął na autostradzie A4. Miał 3,7 promila

Kierowca Renault Trafic zasnął na autostradzie A4. Miał 3,7 promila

Policjanci zatrzymali na autostradzie A4 pijanego kierowcę Renault Trafic. Mężczyzna nie miał ani polisy OC, ani uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w środę 10 sierpnia w okolicach godziny 22:00. Obsługa autostrady sprawdzająca krapkowski odcinek „A4-ki” zauważyła stojące na pasie awaryjnym Renault Trafic ze śpiącym w środku kierowcą. Kiedy jednak pracownicy zbliżyli się do busa, jego kierowca nagle uruchomił silnik i próbował uciekać.

Na szczęście obsługa autostrady podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, zablokowała Renault swoim autem i odebrała kierowcy kluczyki, a o wszystkim poinformowała dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Reklama

Zobacz też: Policyjne Iveco Daily bazą Mobilnego Centrum Monitoringu

Skierowany na miejsce patrol „drogówki” stwierdził, że na 248 kilometrze „A4-ki” w okolicach węzła Krapkowice, w kierunku na Wrocław, rzeczywiście znajduje się bus, a jego 32-letni kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że mężczyzna w organizmie miał 3,7 promila alkoholu, a poza tym jechał bez uprawnień i nie posiadał polisy OC.

Mieszkańcowi gminy Prószków (powiat opolski) za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: