Policyjne Iveco Daily bazą Mobilnego Centrum Monitoringu

Policyjne Iveco Daily bazą Mobilnego Centrum Monitoringu

Policyjne Iveco Daily III będące bazą Mobilnego Centrum Monitoringu zarejestrowało groźnie wyglądające zdarzenie na jednym z bydgoskich skrzyżowań.

Auto będące na stanie Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wyposażone jest w zestaw kamer potrafiących nagrywać między innymi samochody przejeżdżające przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas jednej z ostatnich operacji przeprowadzonych przez policjantów Mobilne Centrum Monitoringu rejestrowało obraz skrzyżowania ulic Kamiennej i Fordońskiej w Bydgoszczy.

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Reklama

W trakcie działań funkcjonariusze siedzący w busie nagrali sześciu kierowców, którzy przejechali na czerwonym świetle, a zatrzymań kończących się mandatami dokonywali kolejni policjanci znajdujący się już poza skrzyżowaniem.

Podczas policyjnej akcji Mobilne Centrum Monitoringu zarejestrowało nawet jak jeden pojazdów wjeżdżających na czerwonym świetle wjeżdża w ruszające ze skrzyżowania auto. Na szczęście podczas tego zdarzenia nikt nie odniósł większych obrażeń.

Policjanci przypominają, że za przejazd na czerwonym świetle grozi kierowcy mandat w wysokości od 300 do 500 zł mandatu a także 6 punktów karnych. Jednak – jak widać na filmie powyżej – mandat i punkty to nie wszystko, czego można się spodziewać wjeżdżając na „późnym żółtym” na skrzyżowanie…

Źródło zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Podziel się: