Dwa w jednym – VW LT 28 jako laweta… ze skrzynią ładunkową

Dwa w jednym – VW LT 28 jako laweta… ze skrzynią ładunkową

W serwisie sprzedajemy.pl zamieszczono ogłoszenie sprzedaży Volkswagena LT 28 z 1994 roku z bardzo ciekawą zabudową lawety i skrzyni ładunkowej.

„Volkswagen LT 28 Laweta Skrzyniowy 3.5 T” – tak brzmi tytuł anonsu dotyczącego sprzedaży 22-letniego „elteka”, który pojawił się w serwisie ogłoszeniowym sprzedajemy.pl.

Zobacz też: Hrubieszów: szukał Pokemonów i wjechał rowerem pod autobus

Reklama

Oczywiście już sam fakt, że VW LT z 1994 roku to – według sprzedającego – egzemplarz bezwypadkowy o bardzo niskim przebiegu, który określono na 223 000 kilometrów, a więc można bez przesady rzec, że diesel 2.4 tego „elteka” dopiero co został dotarty.

Co prawda w opisie i na zdjęciach pojawia się oznaczenie LT 28, co sugerować może DMC 2,8 tony, jednak ten egzemplarz zarejestrowany jest na 3,5 tony, bo – jak napisał sam sprzedający – auto służyło do przewozu minikoparki.

Najciekawsza w tym ogłoszeniu jest jednak bardzo pomysłowa zabudowa łącząca funkcję lawety i pojazdu ze skrzynią ładunkową. Funkcjonalna 6-osobowa kabina w połączeniu z demontowalnymi burtami skrzyni, zaczepami do pasów i najazdami to rzeczywiście rewelacyjne połączenie nie tylko dla ekip budowlanych.

W ogłoszeniu nie ma informacji, która firma wykonała zabudowę, ale już po zdjęciach widać, że precyzja jej wykonania jest na najwyższym poziomie i nawet szczegółowa kontrola ITD nie powinna być problemem.

Zobacz też: Przeładowany Volkswagen LT dachował na drodze S5

W każdym razie cena 8 500 złotych za tak wyjątkowego „elteka” w dobrym stanie technicznym i wizualnym jest naprawdę kusząca, a zainteresowani chcący obejrzeć ogłoszenie, bezpośredni link znajdą TUTAJ.

Źródło zdjęć: sprzedajemy.pl

Podziel się: