Reklama
stats

15-paletowe Daily z wagą na pusto 3840 kg – 600 funtów mandatu

15-paletowe Daily z wagą na pusto 3840 kg – 600 funtów mandatu

Znów głośno o polskich busach w UK. Tym razem chodzi o 15-paletowe Iveco Daily z wagą na pusto 3840 kg – 600 funtów mandatu to część wydatków.

W środę 2 grudnia brytyjscy policjanci zatrzymali przy autostradzie M6 nieopodal miasta Sandbach dostawcze Iveco Daily na łódzkich numerach rejestracyjnych.

Zarejestrowanego w Polsce busa na bliźniakach, windą samozaładowczą oraz towarem na pace zważono, co zakończyło się pomiarem na poziomie około 6,2 tony.

Reklama

Jednak zarejestrowana na 3,5-tony seria 5-tonowa Daily (tzw. Heavy Duty) była jednak przeciążona także po całkowitym rozładunku towaru – na pusto „Dajlak” ważył 3840 kg.

Zobacz też: Polskie Iveco Daily na pusto ważyło 3660 kg. Busa zatrzymano na M62

Kontrola zakończyła się mandatem w wysokości 600 funtów oraz kolejnymi 80 funtami za zdjęcie blokady z koła, a do tego przewoźnik musiał zapłacić za lawetę wezwaną na miejsce kontroli, którą odholowano polskiego busa.

Oczywiście takich przypadków jest sporo, jednak pod koniec kwietnia w tamtej okolicy zatrzymano niemal identyczne Iveco Daily z Polski, które też było przeładowane na pusto – wtedy na wagach Cheshire Police wyszło 3660 kg.

Źródło zdjęć: Cheshire Police

Podziel się: