Reklama
stats

Sprinter jako ciągnik balastowy a basen wystawał 4 metry za lawetę

Sprinter jako ciągnik balastowy a basen wystawał 4 metry za lawetę

Zatrzymany przez niemiecką policję czeski zestaw rzucał się w oczy z daleka! Mercedes Sprinter jako ciągnik balastowy a basen wystawał 4 metry za lawetę.

Chciałbym zobaczyć miny tych policjantów z autostradowego komisariatu w Medenbach, którzy zatrzymali w środę 24 kwietnia na A3 tą żółtą „906-kę”.

Zobacz też: Polskie Iveco Daily na pusto ważyło 3660 kg. Busa zatrzymano na M62

Reklama

Przewożący basen o długości 12 metrów i wysoki na 4 metry zestaw prowadzony był przez 22-latka. Miał on za zadanie dostarczyć ten ładunek z Czech aż do miejscowości Malderen w Belgii.

Oczywiście poza przekroczeniem maksymalnej wysokości pojazdu wraz z ładunkiem, policjanci zwrócili uwagę na to, że przewożony basen wystawał aż 4 metry poza tylny obrys lawety!

Warto też dodać, że aby utworzyć przeciwwagę na pojeździe ciągnącym, kierowca zamontował na najeździe Sprintera mauzera wypełnionego niemal w całości wodą.

Niestety, Mercedes Sprinter 906 jako ciągnik balastowy chyba się nie do końca sprawdzał przy takim transporcie, bo przy mocniejszym podmuchu wiatru – jak twierdzą policjanci z Hesji – rzucało całym zestawem, co zresztą przyznał też sam kierowca autolawety.

Ostatecznie skończyło się na mandacie w wysokości 2500 euro oraz na zakazie dalszego transportu ładunku takim zestawem.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: