Reklama

Polskie Iveco Daily na pusto ważyło 3660 kg. Busa zatrzymano na M62

Polskie Iveco Daily na pusto ważyło 3660 kg. Busa zatrzymano na M62

Bliźniaki, sporej wielkości ładownia i do tego winda? Polskie Iveco Daily na pusto ważyło 3660 kg – busa zatrzymano na M62 w zachodniej Anglii.

W poniedziałek 29 kwietnia policjanci ze specjalnej jednostki Cheshire Constabulary’s Commercial Vehicle Unit zatrzymali do sprawdzenia polską międzynarodówkę.

Zobacz też: Renault Master 2019 – silniki, dane techniczne i wyposażenie

Reklama

Kontrola niby nic nowego, ani też przeładowanie busa również nie robi już na nikim większego wrażenia, ale…

Zważone przez specjalizującą się w kontroli pojazdów użytkowych grupę Iveco Daily było przeładowane o 160 kilogramów, pomimo tego, że w ładowni znajdował się tylko „paleciak”!

I teraz do najciekawsze… Około 1600 kilometrów. Tyle dzieli hrabstwo Cheshire od zachodniej granicy Polski. Czy ta międzynarodówka dojechała tam na pusto?

Raczej nie, a patrząc na jej kompletację (bliźniaki, winda samozaładowcza, kurniki itp.) można stwierdzić, że ktoś, kto zamawiał taką zabudowę na podwoziu Iveco Daily raczej wiedział, że ten bus lekki nie będzie, ale robotę będzie miał ciężką 😉

Niestety, policyjny komunikat na twitter.com nie zawierał tak ciekawych w tym przypadku informacji o mandacie, ani o tym, co teraz z pojazdem, który bez ładunku jest przeciążony.

Źródło zdjęć: Cheshire Police

Podziel się: