Reklama

162 sztuki patrolowych VW Transporterów dla polskiej policji

162 sztuki patrolowych VW Transporterów dla polskiej policji

Do komisariatów trafiła już pierwsza partia nowych radiowozów – 162 sztuki patrolowych VW Transporterów dla polskiej policji.

Policyjne VW Transportery bazują na nadwoziu L1H1. Do napędu służy silnik 2.0 TDI o mocy 150 KM.

Na początku kwietnia wielkopolscy policjanci odebrali pierwszą partię 20 nowych radiowozów powstałych na bazie Volkswagena T6.1.

VW Transportery zakupione z budżetu policji oraz z Programu Modernizacji Policji wyposażone są m.in. w kamery cofania a do napędu służy wysokoprężny silnik 2.0 TDI o mocy 150 KM zblokowany z automatyczną 7-stopniową przekładnią DSG.

Reklama

Przednionapędowe furgony pomieszczą 5 policjantów oraz 2 osoby zatrzymane przewożone w tylnej części auta (układ 2+3+2).

Zobacz też: Test: Volkswagen Multivan 6.1 – cyfrowa rewolucja? (wideo, zdjęcia)

W przedziale dla zatrzymanych znalazły się dwa siedziska po obu stronach pojazdu, bokiem do kierunku jazdy.

Co ciekawe, nowe radiowozy mają tylko prawe przesuwne drzwi a to chyba nie do końca spodoba się funkcjonariuszom z prewencji, którzy zawsze chwalą sobie możliwość szybkiego opuszczenia auta z obu stron pojazdu.

Na pokładzie każdego z Transporterów znajduje się także torba medyczna z pełnym wyposażeniem, a wokół gwiazdy policyjnej na drzwiach pojawiło się hasło „Pomagamy i Chronimy”.

Łącznie nowych radiowozów na bazie T6.1 zakupionych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu jest 162 sztuk. Pojazdy trafią do jednostek w całym kraju. Ostatnie dostawy Transporterów planowane są pod koniec czerwca 2021 roku.

Zobacz też: MAN TGE dla polskiej policji – 142 furgony za 38 mln złotych

Policjanci mogą liczyć na bogate wyposażenie VW T6.1 – służbowe furgony otrzymały m.in. 6,5-calowe dotykowe wyświetlacze zintegrowane z kamerą cofania.

To kolejne już pojazdy mundurowych, które wyprodukowane zostały przez zakłady Volkswagen Poznań.

Wcześniej w przetargach wygrały Volkswageny Craftery oraz bliźniacze MAN-y TGE – oba te pojazdy wytwarzane są we Wrześni.

Z kolei VW Transportery po wyprodukowaniu w poznańskiej fabryce zostały zaadaptowane do wymogów służby przez Zakład Zabudów Specjalnych w Swarzędzu.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: