Reklama
stats

Test: Volkswagen Multivan 6.1 – cyfrowa rewolucja? (wideo, zdjęcia)

Test: Volkswagen Multivan 6.1 – cyfrowa rewolucja? (wideo, zdjęcia)

Ostatnia modernizacja wysoko postawiła poprzeczkę! VW Multivan 6.1 łączy najnowsze cyfrowe rozwiązania ze znaną od lat praktycznością.

W lutym 2019 roku marka Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentowała odświeżoną „T6-tkę”. Nowe oznaczenie całej rodziny modelowej T 6.1 nieprzypadkowo przywołuje na myśl aktualizacje aplikacji w smartfonie czy laptopie.

Zobacz też: Volkswagen T6.1 od jesieni 2019 – nowi asystenci i multimedia

Reklama

Aż ciężko uwierzyć, że wszystko zaczęło się ponad 70 lat temu od prostego „blaszaka” z silnikiem rodem z Garbusa! Testowy Multivan 6.1 to wersja z krótkim rozstawem osi o długości 3000 mm.

Bowiem poza zmienionym pasem przednim z nowym grillem, innymi reflektorami czy rozbudowanymi pakietami opcji, na liście wyposażenia pojawiły się najnowsze systemy bezpieczeństwa, łączności i usług online.

Tak jak dotychczas T 6.1 dostępny jest w szerokiej gamie odmian: od typowo użytkowych Transporterów, poprzez osobowe Caravelle, Multivany, czy kampery California.

Jakiś czas temu na testy do jednoosobowej redakcji dostawczakiem.pl trafił właśnie taki 7-osobowy Volkswagen Multivan 6.1 2.0 BiTDI z pakietem wyposażeniowym Cruise, który otrzymał przyjemne dla oka dwukolorowe malowanie nadwozia składające się z lakierów Srebrny Reflex oraz czerwony Fortana.

Cyfrowo, ale czy dobrze?

W środku zaraz po otwarciu drzwi kierowcy uwagę zwraca całkowicie nowa deska rozdzielcza. Muszę przyznać, że „na żywo” robi ona jeszcze lepsze wrażenie.

To już nie deska rozdzielcza a centrum dowodzenia 🙂 Multivan 6.1 to dobrze wykonany minibus oferujący sporą przestrzeń dla podróżnych.

No i jakością wykonania chyba nawet przewyższa bezpośredniego konkurenta Multivana, czyli Mercedesa V-klasę.

Bazująca na Multivanie Comfortline odmiana Cruise posiada fabrycznie zamontowany cyfrowy zestaw zegarów.

Byłem bardzo ciekawy tego rozwiązania i już wiem, że to wygodne i łatwe w obsłudze rozwiązanie.

Zamiast analogowych wskaźników, Volkswagen Multivan 6.1 oferuje kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala, a kierowca może dopasować sobie jego wygląd do indywidualnych potrzeb.

Podziel się: