Reklama

Volkswagen T6.1 od jesieni 2019 – nowi asystenci i multimedia

Volkswagen T6.1 od jesieni 2019 – nowi asystenci i multimedia

Odświeżony Volkswagen T6.1 na rynku od jesieni 2019 – nowi asystenci i multimedia to główne zmiany, chociaż zmodernizowano także i silniki.

Zaprezentowany w czwartek 21 lutego w Wolfsburgu nowy Volkswagen T6.1 to zmodernizowana wersja produkowanej od 2015 roku „T6-tki”.

Już sama zmiana nazwy tej odświeżonej wersji – T6.1 – sugeruje, że to jakby aktualizacja modelu, niczym w laptopie czy smartfonie.

Reklama

Oczywiście stylistycznie wprowadzono z zewnątrz kilka zmian, m.in. przeprojektowany pas przedni z reflektorami czy wprowadzono nowe tylne lampy.

Zobacz też: Test Forda Tourneo Custom 2.0 EcoBlue – sportowy bus (wideo, zdjęcia)

Jednak z boku ciągle można rozpoznać linię „T5-ki” na której konstrukcji dalej bazuje VW T6.1.

W kabinie pojawił się nowa deska rozdzielcza z cyfrowym wyświetlaczem o przekątnej 10,25 cala zamiast analogowego zestawu wskaźników – kierowca będzie mógł konfigurować wyświetlane na ekranie parametry i informacje według własnych preferencji.

Na szczęście klasyczne wskaźniki nie zniknęły całkowicie i będą dalej oferowane w tańszych wersjach Transportera czy Caravelle.  Ponadto centralny dotykowy wyświetlacz będzie teraz mógł mieć 9,2 cala długości przekątnej ekranu.

Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego umożliwia zastosowanie nowych systemów asystujących, w tym seryjnego dla każdego T6.1 układu Cross Wind Assist, który zapobiega zmianie pasa ruchu z powodu podmuchów bocznych wiatru.

Zobacz też: Mercedes-Benz V-klasa 2019 z silnikiem 2.0 o mocy do 239 KM

Ponadto VW T6 po faceliftingu otrzyma system Trailer Assist ułatwiający manewrowanie autem z przyczepą, ale też układ Lane Assist.

Warto też dodać, że gama silników 2.0 TDI została zmodernizowana i teraz4-cylindrowe turbodiesle oferowane mają być w wersjach o mocy od 90 do 199 KM (wcześniej od 84 do 204 KM).

Nowością w ofercie marki Volkswagen Samochody Użytkowe jest wersja elektryczna T6.1. W zależności od pojemności akumulatora oferować ma przejechanie ponad 400 kilometrów.

W notatce prasowej nie wspomina się za to o silnikach benzynowych 2.0 TSI, a takie o mocach 150 i 204 KM były oferowane dotychczas w tym modelu. Czy dalej będą dostępne? Jeżeli tak, to już z filtrem cząstek stałych.

Według oficjalnych zapowiedzi nowy Volkswagen pojawi się w ofercie marki jesienią 2019 roku. Jak na razie polskie przedstawicielstwo nie zaprezentowało cennika ani dokładnych specyfikacji poszczególnych wersji T6.1.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: