Reklama

Policyjny VW Transporter na emeryturze zatrzymany w Karpaczu

Policyjny VW Transporter na emeryturze zatrzymany w Karpaczu

“Drogówka” kontra “patrolówka” – policyjny VW Transporter na emeryturze zatrzymany w Karpaczu na publicznej drodze.

We wtorek 29 grudnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze patrolując ulice Karpacza zauważyli jadącą jedną z ulic “T4-kę”.

Zobacz też: Test: Volkswagen Multivan 6.1 – cyfrowa rewolucja? (wideo, zdjęcia)

Reklama

Stan zachowania specjalnego wyposażenia “T4-ki” (okratowanie szyb, lewe przesuwne drzwi) raczej wyklucza opcję, że to replika radiowozu.

Volkswagen Transporter z policyjnymi oznaczeniami oraz sygnalizacją świetlną i dźwiękową kierowany był przez prywatną osobę.

Co prawda, “bomby” zostały zasłonięte folią, ale i tak prawdziwi policjanci poważnie podeszli do kontroli ich byłego radiowozu.

Kierujący 41-latek wraz z 35-letnią pasażerką zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Teraz zgodnie z artykułem 96a Kodeksu Wykroczeń, grozi kara aresztu do 14 dni albo grzywna oraz przepadek urządzenia lub elementy oznakowania, osobie, która nie będąc do tego uprawnioną, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów.

Jeleniogórscy policjanci wyjaśniać teraz będą wszystkie okoliczności tej sprawy, w jakim celu został nabyty pojazd i czy nie został wykorzystany w celu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: