Policyjny VW Transporter do kupienia – ma żółte tablice

Policyjny VW Transporter do kupienia – ma żółte tablice

Z rana mam dla Was taką ciekawostkę! Na otomoto.pl wystawiony jest policyjny VW Transporter, który ma żółte tablice rejestracyjne.

Trwałość Volkswagena T4 jest już legendarna a wiele tych pojazdów dalej jeździ po drogach służąc dzielnie w budowlance czy handlu.

Co ciekawe, są jeszcze egzemplarze wykorzystywane w policji, choć rocznikowo mają one już po ponad 20 lat. I ostatnio natknąłem się anons dotyczący takiego emerytowanego radiowozu prewencji.

Reklama

Oferowany do sprzedaży VW Transporter z 2001 roku napędza 2,5-litrowy turbodiesel o mocy 102 KM a według opisu anonsu przebieg tej „radiolki” to tylko 282 000 kilometrów, czyli można by rzec, że to ten 5-cylindrowy silnik dopiero co się dotarł 😉

Jak widać na naklejce startowej, emerytowany radiowóz zaliczył charytatywny Rajd Koguta. Warto przy okazji zwrócić uwagę na kompletne okratowanie szyb i lamp „T4-ki”.

Warto zwrócić uwagę także na kompletność wyposażenia dodatkowego typowego dla policyjnych „T4-ek” w postaci okratowania zewnętrznego czy lamp błyskowych barwy niebieskiej i czerwonej.

Nawet środek, który mieści kierowcę i 8 pasażerów utrzymany jest naprawdę świetnie, bo pamiętajmy, że podczas służby w policji jednak siedziska czy plastikowe elementy auta są narażone na wycieranie i inne zniszczenia.

Pewnym argumentem a może i ciekawostką dla niektórych będzie fakt, że ten policyjny VW Transporter posiada tzw. żółte „tablice”blachy”, czyli jest to pojazd wpisany do ewidencji zabytków.

Volkswagen T4 z policyjną przeszłością oferuje z tyłu dwie skierowane naprzeciw siebie 3-osobowe kanapy oraz – co typowe dla tych resortowych wersji – boczne drzwi przesuwne znajdują się nie tylko po prawej, ale też o po lewej stronie pojazdu.

I taka była „radiolka” jako pojazd zabytkowy ma m.in. bezterminowy przegląd techniczny, a właściciel może liczyć na tańszą polisę OC a nawet może skorzystać z przywileju braku ciągłości polisy OC.

Jeżeli więc ktoś jest fanem „Teczki” albo może ma kolekcję innych radiowozów a takiego VW T4 nie ma jeszcze w swoim zbiorze, to może warto zainteresować się tym egzemplarzem. A na koniec tradycyjnie załączam bezpośredni link do ogłoszenia, który znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 5 =