Reklama
Iveco

 

17-latek i 14-latek dostawczakiem uciekali przed policją

17-latek i 14-latek dostawczakiem uciekali przed policją

W Chorzowie 17-latek i 14-latek wypożyczonym dostawczakiem uciekali przed policją – starszy młodzieniec posłużył się kartą płatniczą swojej matki.

Policjanci z chorzowskiej “drogówki” zatrzymali we wtorek 13 sierpnia dwóch nastolatków jeżdżących po mieście jednym z dostawczych Volkswagenów, które można wypożyczyć na minuty.

Zobacz też: WLTP w samochodach dostawczych od 1 września 2019 roku

Wcześniej dyżurny z Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta, że widział za kierownicą dostawczaka Volkswagena dziecko.

Kiedy mundurowi chcieli zatrzymać auto, kierujący próbował uciekać a po krótkim pościgu wraz z pasażerem zaczęli uciekać pieszo.

Po zatrzymaniu policjanci ustalili, że 17-latek wypożyczył auto na minuty wykorzystując kartę płatniczą swojej matki bez jej wiedzy. Do tego starszy z nastolatków dał poprowadzić samochód swojemu o 3 lata młodszemu koledze.

Co ciekawe,  17-latek już wcześniej wypożyczył w ten sam sposób inne auto  oraz włamywał się też pojazdów na parkingu. Teraz ma stanąć przed sądem karnym, a młodszym kolegom zajmie się sąd rodzinny.

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Policja

Komentarze