Reklama
stats

2100 dostawczych Mercedesów trafi do wypożyczalni Europcar

2100 dostawczych Mercedesów trafi do wypożyczalni Europcar

Niemiecki oddział Mercedes-Benz Vans przekazał pierwszą transzę zamówionych pojazdów. Ponad 2100 dostawczych Mercedesów trafi do wypożyczalni Europcar.

Mercedes-Benz Vans Sales Germany przekazał symboliczną pierwszą partię swoich dostawczych pojazdów przedstawicielom sieci wypożyczalni Europcar, która jest największą tego typu firmą w Europie.

Zobacz też: Opel Movano B ma problem z fabryczną zabudową skrzyniową

Reklama

Europcar po raz pierwszy w historii zamówił samochody dostawcze ze specjalnymi zabudowami, gdyż ta sieć chce rozszerzyć zakres swojej oferty o leasing pojazdów ukierunkowany na klientów m.in. z sektora budowlanego czy spożywczego.

Część zamówionych aut to chłodnie na podwoziu Sprintera 316 CDI z zabudową niemieckich firm Kiesling Fahrzeugbau GmbH oraz Kerstner GmbH.

Do tego wśród zamówionych przez Europcar Sprinterów są także trójstronne wywrotki przygotowane przez firmę Dautel, które dzięki napędowi elektrohydraulicznemu i hydraulicznemu siłownikowi nie wymagają przystawki odbioru mocy (PTO).

Zobacz też: Test Mercedes Vito 111 CDI W447 – blaszak na bogato (wideo, zdjęcia)

Poza Sprinterami w różnych zabudowach i konfiguracjach, zamówienie dotyczy także Mercedesów Vito Mixto 116 CDI. Najdłuższy wariant nadwozia Extra Long gwarantuje, że poza 6-osobową kabiną jest tam jeszcze przestrzeń towarowa o objętości 4,1 metra sześciennego.

Dostawcze Mercedesy ze specjalnymi zabudowami będą dostępne w berlińskich i hamburskich placówkach sieci Europcar, ale niewykluczone, że trafią też do innych punktów na terenie Niemiec. Przekazanie wszystkich pojazdów zakończyć się ma w 2017 roku.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: