Reklama

23 punkty i 1 100 zł mandatu dla kierowcy Renault Master (WIDEO)

23 punkty i 1 100 zł mandatu dla kierowcy Renault Master (WIDEO)

Policjanci zatrzymali kierowcę busa, który za popełnienie trzech wykroczeń na drodze krajowej nr 76 dostał 23 punkty karne i 1 100 złotych mandatu.

Do zdarzenia doszło w czwartek 21 lipca na drodze krajowej nr 76 w Starych Kobiałkach i w Stoczku Łukowskim (województwo lubelskie). Policjanci z łukowskiej drogówki zarejestrowali wideorejestratorem moment, kiedy to Renault Master wyprzedziło ciężarówkę bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Funkcjonariusze pojechali za mocno rozpędzonym busem, którego kierowca wyprzedzał też na podwójnej linii ciągłej i przekroczył dozwoloną prędkość jadąc ponad 90 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Reklama

Zobacz też: Wiózł trzy cielaki w Volkswagenie Caddy Typ 9K

Jak się okazało, za kierownicą Masterki siedział 26-letni mężczyzna, który tłumaczył, że bardzo spieszy się do domu. Policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1100 zł, a na jego koncie pojawiły się aż 23 punkty karne. Na szczęście dla 26-latka były to pierwsze jego wykroczenia więc, policjanci nie zatrzymali mu prawa jazdy.

Źródło zdjęcia i filmu: KWP Lublin

Podziel się: