Reklama
stats

Wiózł trzy cielaki w Volkswagenie Caddy Typ 9K

Wiózł trzy cielaki w Volkswagenie Caddy Typ 9K

Dostawczaki to z założenia pojazdy uniwersalne. Ciekawe jednak, czy konstruktorzy VW Caddy Typ 9K przewidzieli, że auto będzie służyć do przewozu „żywca”?

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek 18 lipca na drodze wojewódzkiej nr 182 w okolicach miejscowości Czarnków (woj. wielkopolskie).

https://www.youtube.com/watch?v=_x8_H5SsxSs

Reklama

Jeden z przypadkowych kierowców nagrał film dokumentujący, jak w przedziale ładunkowym zielonego Volkswagena Caddy Typ 9K wyglądają z za tylnych szyb trzy młode krówki.

Zobacz też: Miał 2 promile i prowadził lorę pełną nowych Fiatów Ducato

Oczywiście pojazdy dostawcze, a takim bez wątpienia jest VW Caddy, mają wiele zastosowań, jednak w tym przypadku ewidentnie nie jest to samochód ze specjalistyczną zabudową do przewozu zwierząt, a potocznie mówiąc „żywca”.

Ciekawe, czy inżynierowie Volkswagena przewidzieli, że małe Caddy z przeszklonymi szybami z tyłu i po bokach – bazujące w końcu na miejskim modelu Polo – wykorzystywane będzie w taki sposób? Z drugiej strony chyba lepiej, że były przewożone nawet osobową wersją Caddy niż na przykład Oplem Astrą I generacji, jak w filmie poniżej…

Źródło zdjęcia: YouTube

Podziel się: