Reklama

Skradzione w Niemczech busy odnalazły się w Zielonej Górze

Skradzione w Niemczech busy odnalazły się w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci odzyskali sześć skradzionych na terenie Niemiec pojazdów, których łączną wartość oszacowano na blisko milion złotych.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze ustalili, że na jednym z parkingów mogą znajdować się skradzione pojazdy.

Zobacz też: Miał 2 promile i prowadził lorę pełną nowych Fiatów Ducato

Reklama

Policjanci na miejscu zabezpieczyli aż sześć samochodów figurujących w policyjnych bazach danych jako skradzione w przeciągu ostatnich trzech miesięcy na terenie Niemiec.

Wśród odzyskanych przez kryminalnych samochodów m.in. były dwa kampery na bazie Fiata Ducato i ciężarowy Mercedes z podnośnikiem hydraulicznym. W trakcie przeszukania pomieszczeń znajdujących się na terenie parkingu, policjanci znaleźli także części samochodowe od innych skradzionych pojazdów.

Na miejscu zatrzymano do wyjaśnienia trzech zielonogórzan w wieku 33-63 lata, z czego jednym z nich był właściciel parkingu. Przeprowadzone czynności procesowe z udziałem zatrzymanych pozwoliły na przedstawienie im zarzutów paserstwa mienia o znacznej wartości.

Zobacz też: Zatrzymali Mercedesa Vito z budowlańcami. I wtedy się zaczęło…

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy wydał decyzję o objęciu mężczyzn policyjnym dozorem, a jeden z zatrzymanych dodatkowo musiał wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 35 tysięcy złotych.

Policjanci będą wyjaśniać okoliczności kradzieży, a także ustalać skąd pochodzą znalezione na parkingu części innych pojazdów.

Źródło zdjęć: KMP Zielona Góra

Podziel się: