Reklama
stats

Kolejne busy skradzione w Niemczech porzucono w polskim lesie

Kolejne busy skradzione w Niemczech porzucono w polskim lesie

To już prawdziwa seria! Kolejne busy skradzione w Niemczech porzucono w polskim lesie niedaleko granicy. Tym razem to VW Crafter i Mercedes Sprinter.

W niedzielę 4 grudnia podczas patrolu dróg krajowych nr 22 i 24 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Sulęcinie zauważyli dwa stojące w lesie busy.

Oba auta były otwarte i miały podmienione tablice rejestracyjne z innych pojazdów. Jak się okazało po sprawdzeniu w systemach policyjnych, zarówno Crafter, jak i Sprinter zostały skradzione z terytorium Niemiec.

Reklama

Zobacz też: Test Mercedes Sprinter 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Wartość odnalezionych dostawczaków oszacowano na 160 tysięcy złotych i po zabezpieczeniu przez policyjnych techników śladów, VW i Mercedes powróciły do prawowitych właścicieli.

Zobacz też: Skradzione Renault Master i Nissan Primastar w rękach policjantów

Co ciekawe, to już kolejny w ostatnich tygodniach przypadek, kiedy policjanci z Sulęcina odnajdują w lesie skradziono w Niemczech busy.

Zobacz też: Skradziony Peugeot Boxer odnalazł się na leśnym parkingu

Sposób działania, jak i miejsce porzucenia busów wskazuje, że sprawcą kradzieży jest ta sama osoba lub grupa osób. Jednak policjanci poza odnotowaniem „sukcesu”, jakim jest zauważenie stojącego w lesie dostawczaka lub dostawczaków, nie podają informacji, czy są bliscy schwytania sprawców tychże kradzieży.

Podziel się: