Reklama

Zatrzymali Mercedesa Vito z budowlańcami. I wtedy się zaczęło…

Zatrzymali Mercedesa Vito z budowlańcami. I wtedy się zaczęło…

Kierujący autem był pijany, przewoził za dużo osób i nie miał uprawnień do ciągnięcia przyczepki, która miała założoną rejestrację z innego pojazdu.

W czwartek 18 sierpnia gorzowscy inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali w Żaganiu żółtego Mercedesa Vito W638, który ciągną jeszcze przyczepkę ze sprzętem budowlanym.

Zobacz też: Używany Mercedes Vito 109 CDI W639 – furgon w wersji Long (zdjęcia)

Reklama

W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że kierujący zestawem pojazdów o DMC 4 ton nie posiada prawa jazdy B+E, a ponadto wewnątrz zarejestrowanego na 5 osób Mercedesa podróżowało aż ośmiu pasażerów.

Jakby było tego mało kierowca nie okazał inspektorom dowodu rejestracyjnego przyczepy. Gorzowskie „krokodylki” wykorzystując dane z tabliczki znamionowej i systemu CEPiK ustalili, że „blachy” z przyczepki pochodzi od zupełnie innego pojazdu.

Okazało się również, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu, więc został on przekazany policjantom, którzy usunęli też przyczepkę z drogi. Kierowca odpowie teraz za jazdę po pijanemu, a ponadto ITD wszczęła wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Źródło zdjęć: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się: